Podporujeme rozvoj ekologického zemědělství v Moldavsku

PROBIO s místním partnerem spolupracují na projektu, jehož záměrem je rozvoj ekologického systému hospodaření na vybraných moldavských farmách a produkce kvalitních biopotravin. Projekt zároveň cílí na vytvoření dodavatelského řetězce pro vývoz surovin do České republiky a dalších zemí.

PROBIO poprvé zavítalo do Moldavska v roce 2015, aby se seznámilo s místními podmínkami a zmapovalo možnosti produkce nejrůznějších plodin pro svůj mlýn. Naše kroky vedly právě do Moldavska, neboť má tato země díky svým půdám bohatých na živiny vysoký potenciál pro rozvoj ekologického zemědělství a navíc nabízí ideální klima pro produkci speciálních plodin v dosažitelné vzdálenosti.

O rok později, v roce 2016, vznikl za podpory České rozvojové agentury projekt s cílem získat pro PROBIO spolehlivé dodavatele kvalitních biosurovin v rámci Evropy, ale také s myšlenkou do Moldavska předat cenné zkušenosti s rozvojem EZ v České republice jako způsobu hospodaření, které prospívá lidem i přírodě a který má v Moldavsku ekonomický potenciál.

PROBIO na projektu spolupracuje s místním partnerem PROBIO Organic. Společně se podílí na rozvoji ekologického systému hospodaření u vybraných moldavských farmářů, poskytují poradenství, organizují polní dny a zasazují se o vytvoření sortimentu osiv speciálních plodin na moldavském trhu. Na rozvoji sektoru ekologického zemědělství v Moldavsku dále spolupracujeme s dalšími českými subjekty, kteří zde působí v rámci vlastních projektů: UKZUZa Člověk v tísni.

 *PROBIO v Moldavsku působí za podpory České rozvojové agentury v rámci Programu rozvojového partnerství pro soukromý sektor a za podpory organizace Člověk v tísni.

Co konkrétně děláme?

Proč se PROBIO angažuje v Moldavsku?

Aktuality

Kontakt

Veronika Semelková
Projektový manažer pro Moldavsko
E: semelkova@probio.cz
M: +420 777 402 212

 

Fotogalerie