Česká špalda loupaná NAŠE BIOFARMA 500 g

Česká špalda loupaná NAŠE BIOFARMA

 

Nakupujte přímo z českých polí! Na špaldu jsme odborníci, sami si ji pěstujeme, sami si ji zpracováváme. Značka NAŠE BIOFARMA je zárukou, že plodina pochází od vybraných českých farmářů z českých ekologických polí, o farmě a místu pěstování se můžete dočíst na etiketě i na našich webových stránkách. Špalda patří k prastarým obilovinám, minimálně šlechtěným a nese si v sobě své původní vlastnosti. Je mnohem lépe stravitelná než pšenice a tím je náš organismus schopen z ní získat mnohem více vzácných živin.

 

V čem je pro nás špalda přínosná?

 

Špalda má vysoký obsah bílkovin, je zdrojem kvalitních tuků, komplexních sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů. Špalda je oblíbená především pro svou lehkou stravitelnost a pozitivní působení na imunitní systém, posiluje oslabené zažívání, slinivku i slezinu. Je vhodná pro rekonvalescenty, děti i sportovce. Pro svůj vysoký obsah vlákniny a nízký glykemický index pomáhá při redukci hmotnosti i tím, že po dlouhou dobu nebudete mít pocit hladu. Je to i díky hodnotným polysacharidům, které si organismus postupně rozkládá na jednoduché cukry. Komplexnost těchto potravin je to nejdůležitější proč bychom měli špaldu i ostatní plodiny pravidelně konzumovat. Kvalitu špaldy oceňovali před mnoha stovkami let i léčitelé jako např. Sv. Hildegarda.

 

 

Jak špaldu využít?

Špalda má nezaměnitelnou oříškovou chuť a je příjemná na skus. Tato obilovina se dá využít na mnoho způsobů. Vařená, třeba se smaženou cibulkou, grilovanou zeleninou, jako zajímavá příloha. Podobně jako ostatní obilniny ji můžete přidat do masových či zeleninových směsí, salátů. Je vhodná k zapékání, jako zavářka do polévky, k přípravě karbanátků, netradičního rizota.

Můžete ji rozemlít na čerstvou mouku nebo z ní udělat voňavé vločky.

36 Kč 31,31 Kč bez DPH

Skladem: >5

Předpokládané datum expedice: 23. 9. 2019

Číslo výrobku:
1000001
Značka:
PRO-BIO obchod.spol. s r.o.


Produkty pocházejí z ekologického zemědělství

Recepty