PRO - BIO, první český výrobce biopotravin » O nás » Podporujeme » Severka Šumperk - oddíl orientačního běhu

Severka Šumperk - oddíl orientačního běhu

 

Severka Šumperk je nejen sportovním klubem ale hlavně partou správných kluků, holek, rodičů i prarodičů, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu a hledání kontrol a to nejen pěšky, ale i na kole či s lyžemi.

Členové Severky se účastní závodů v orientačním běhu ve všech věkových kategoriích, které sahají od předškolních dětí až po zasloužilé veterány, a na všech úrovních – od oblastních závodů Olomouckého kraje, republikových mistrovství a žebříčkových závodů až po mistrovství světa.

Mezi nejúspěšnější členy Severky v současnosti patří Vojtěch Král – člen seniorské reprezentace, několikanásobný účastník mistrovství světa i Evropy a juniorský mistr světa ve sprintu z roku 2007. Na letošním MS ve švýcarském Laussane se zablýskl výborným desátým místem. K úspěšným závodníkům v elitní mužské kategorii patří Martin Poklop, který letos reprezentoval Českou republiku na Euromeetingu v Rakousku. Na republikové úrovni patří mužská štafeta Severky (Vojtěch Král, Martin Poklop a Václav Král) mezi nejlepší týmy a pravidelně se umísťuje na předních místech v závodech Českého poháru.

Kromě závodění se klub aktivně věnuje i pořadatelské činnosti, která má velmi bohatou historii, kam patří závody republikových žebříčků, mistrovství republiky, řada oblastních závodů, ale také závody přeboru škol a lyžařské závody.

Přečtěte si rozhovory s úspěšnými orientačními běžci o jejich stravování, životním stylu a vztahu k biopotravinám

Rozhovor s Vojtou Králem

Rozhovor s Martinem Poklopem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O nás

Odběr novinek

Recept měsíce

Čirokovník se švestkami

Září - to jsou švestky! Upečte si jedinečný čirokový koláč z čerstvých švestek!

Facebook
 
 

| Zajímavé odkazy | www.probio.cz, tel.: 583 301 952, fax: 583 301 960, e-mail: probio@probio.cz

BIO Harmonie, BIOLINE
Bioslavnosti