PRO - BIO, první český výrobce biopotravin » O nás » O společnosti

O společnosti

 

Malebná kopcovitá krajina pod Králickým Sněžníkem je místem, kde naleznete naše sídlo. Na úspěšném chodu firmy se v současné době podílí kolem 100 zaměstnanců v několika samostatných provozech. Společnost provozuje tři mlýny, laboratoř, balírnu, sklady a administrativní budovou. Zabýváme se zpracováním a výrobou biopotravin rostlinného původu, velkoobchodním prodejem, celorepublikovou distribucí bioproduktů, exportem/importem bioproduktů a eko drogerie a obchodem s certifikovanými bio osivy. V našem sortimentu najdete již přes 1 400 výrobků certifikovaných v kvalitě BIO.

Staré Město pod SněžníkemPRO-BIO mlýn

Specializací naší společnosti je vlastní bio mlýn upravený na zpracování mouk v kvalitě bio. Provoz mlýna byl započat v roce 1992 a stal se tak prvním mlýnem na zpracování bio surovin v České republice. Od počátku svého fungování se zaměřujeme na zpracování alternativních plodin, jako jsou pohanka, špalda či dvouzrnka. Pro zachování důležitých nutričních a chuťových vlastností našich mlynářských produktů používáme nejmodernější technologie.

V roce 2014 jsme spustili provoz bezlepkového mlýna. Mlýn představuje zcela ojedinělý provoz, který v sobě spojuje kvalitu bio a jistotu absence lepku. Tato kombinace je v České republice unikátní. Odhaduje se, že v Česku trpí celiakií jeden člověk ze dvou set obyvatel. Potřeba bezlepkářů mít skutečně čistou mouku a zpřísnění norem nás dovedly k rozhodnutí tento mlýn postavit. Trvalo to rok a dnes už nemusíme složitě hledat jiné dodavatele bezlepkové mouky, nabízíme svoji vlastní prověřenou kvalitu.

Bezlepkový mlýnBezlepkový mlýn

Podle nařízení komise (ES) č. 41/2009 o složení a označování potravin vhodných pro osoby s nesnášenlivostí lepku jsou
za bezlepkové považovány potraviny s maximálním obsahem lepku do 20 mg/1 kg. Tento limit jsme schopni garantovat
díky vysoce citlivé imunochemické metodě “ELISA gliadin test”, pomocí které testujeme každou vyrobenou šarži bezlepkových potravin. Teprve po provedení důkladné analýzy je výrobek puštěn do oběhu. U zboží jiných výrobců, které nabízíme v našem velkoobchodě, vyžadujeme od všech dodavatelů garanci bezlepkovosti formou technických specifikací k výrobkům.
 
Na podzim 2014 jsme z kapacitních důvodů zprovoznili dva roky uzavřený Češkův mlýn v Jarcové na Valašsku a navýšili tak produkci svých bio mouk. Celou výrobu včetně zadávání technologických parametrů výroby a činnosti malé laboratoře si spravujeme sami.  Díky nám je mlýn opět v provozu. Od svého založení roku 1933 si mlýn vybudoval na Valašsku tradici. Byl místem, kam si lidé chodili pravidelně kupovat čerstvé mouky. Tuto tradici chceme obnovit. Naplňuje naši filosofii, kdy oživujeme, tzn. brownfields a navazujeme na práci našich předků.
 
Češkův mlýn JarcováNásypky - bezobalový prodej Češkův mlýn

V létě 2015 jsme v Češkově mlýně otevřeli vlastní vzorkovou prodejnu. Prodejna zaujímá rozlohu 40 m2 a nabízí zákazníkům přes 200 položek ze sortimentu společnosti PRO-BIO a dalších 50 druhů čerstvých produktů od místních ekologických farmářů. Zákazníci zde naleznou náš základní sortiment – obiloviny, luštěniny, mouky, krupice, sladkosti, polotovary, dětskou výživu, nápoje, vína a další. Nabídku doplňují čerstvé chlazené mléko, sýry, jogurty, tvarohy, kefíry a další mléčné bioprodukty regionálního původu. Specialitou prodejny jsou čerstvé bio mouky namleté přímo v přilehlých prostorách mlýna a tzv. bezobalový prodej. Vybrané suché suroviny je možné nakoupit odsypáním ze specielních násypek. Otvírací doba prodejny je denně od pondělí do pátku 8,00 – 16 hod. 

V současné době obsahuje sortiment našich výrobků přes 1 400 položek v kvalitě BIO. Nabídka zahrnuje výrobky našich vlastních značek - BIOHARMONIE, BIOLINIE a NAŠE BIOFARMA i produkty zahraniční.

BIOHARMONIEProdukty BIOHARMONIE představují základní bio suroviny do vaší kuchyně. Produkty BIOHARMONIE ocení zejména zkušený biospotřebitel, který je zvyklý biosuroviny používat. Jedná se především o obiloviny, luštěniny, olejniny, mouky, krupice, těstoviny a další. Pod značkou BIOHARMONIE naleznete nejširší sortiment bio mlynářských produktů na českém trhu, které pocházejí přímo znašeho vlastního bio mlýna.

 

 

BIOLINIEŘada BIOLINIE nabízí již připravené bio směsi na rychlou a snadnou přípravu polévek, dezertů, rizot či palačinek. Pod touto značkou nalezte i praktickou nasterilovanou zeleninu, instantní nápoje, snídaňové kaše a cereálie či polévové bujóny.

 

 

NAŠE BIOFARMAŘada výrobků NAŠE BIOFARMA nabízí základní biopotraviny, které jsou stoprocentně českého původu. Všechny suroviny mají původ na českých rodinných biofarmách. Na každém výrobku je uvedeno jméno farmáře a místo, odkud surovina pochází. Představujeme produkty s konkrétní tváří a příběhem lidí, kteří jsou u jejich vzniku. Chceme tak podpořit české ekologické zemědělce. Více informací naleznete na www.nasebiofarma.cz

 

 

O nás

Odběr novinek

Recept měsíce

Marocký kuskus s houbami

Hledáte rychlý a snadný recept s houbami? My ho máme!

Facebook
 
 

| Zajímavé odkazy | www.probio.cz, tel.: 583 301 952, fax: 583 301 960, e-mail: probio@probio.cz

BIO Harmonie, BIOLINE
Bioslavnosti