PRO - BIO, první český výrobce biopotravin » O nás » Bioslavnosti » Bioslavnosti 2016 » BIOSLAVNOSTI 2016

BIOSLAVNOSTI 2016

 

Svůj 11. ročník festivalu BIOSLAVNOSTI věnovala společnost PRO-BIO tématu Chléb a vínu. Areál firmy zaplnilo v sobotu 9. července přes 3 500 návštěvníků. Měli možnost ochutnat pestrou nabídku bio chlebů, inspirovat se recepty na pečení, poradit se či si domů odvést čerstvý chlebový kvásek.

BIOSLAVNOSTI 2016 - Aleš karpíšek - chléb Eska„Upéci domácí kváskový chléb vždy neodmyslitelně patřilo do naší kuchyně i kultury. Chuti a vůni domácího chleba se nic nevyrovná. Ukazujeme, že pečení chleba je snadné a stačí několik základních kvalitních surovin,“ vysvětluje Ing. Barbora Hernychová z PRO-BIO.

Svoji novou Kváskovou kuchařku slavnostně pokřtila paní Jana Berková. Záznam křtu naleznete zde

V sekci bio víno návštěvníci ochutnali přes desítku tuzemských bio vín. „Víno se dá pěstovat bez zbytečné chemie. Bio víno  je přirozený produkt, jehož základem jsou kvalitní ekologicky pěstované suroviny a tradiční způsob zpracování. Neobsahuje rezidua pesticidů ani další syntetické přísady a je bohatší v chuti a vůni,“ říká Barbora Hernychová.

Novinku – špaldové bio pivo s názvem Špaldový pašerák, pokřtili zástupci firmy a moderátorka akce herečka Kamila Špráchalová. „Jedná se o nepasterizovaný nefiltrovaný 11° ležák. Jeho název souvisí s pašováním osiva pšenice špaldy, které jsme jako první po revoluci převezli přes rakouské hranice,“ říká Ing. Martin Hutař, zakladatel firmy PRO-BIO.

V odpoledních hodinách navštívil BIOSLAVNOSTI ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka, který ocenil práci firmy PRO-BIO a Ing. Marian Jurečka na BIOSLAVNOSTI 2016poděkoval za pořádání akce na podporu biopotravin a ekologického zemědělství. „Návštěvníci si tak udělají sami obrázek o tom, jak ekologičtí zemědělci své produkty vyrábí, což je pak může ovlivnit při nakupování. Oceňuji také to, že v regionu, kde nejsou pracovní příležitosti, vznikla taková firma, která dokáže zaměstnávat více než 120 lidí a nabízí produkty, které mají uplatnění nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ nešetřil slova chvály Jurečka.

Večer patřil pestrému hudebnímu programu. Se svoji kapelou 5P vystoupil například legendární Luboš Pospíšil.

Arciv fotografií z tohoto ročníku naleznete zde

Další ročník BIOSLAVNOSTÍ se koná v sobotu 15. července 2017.

 

 

O nás

Odběr novinek

Recept měsíce

Čiroková buchta s...

Už jste vyzkoušeli čirok? Ochutnejte naší vynikající bezlepkovou buchtu!

Facebook
 
 

| Zajímavé odkazy | www.probio.cz, tel.: 583 301 952, fax: 583 301 960, e-mail: probio@probio.cz

BIO Harmonie, BIOLINE
Bioslavnosti