PRO - BIO, první český výrobce biopotravin » O nás » Aktuality » BIOSLAVNOSTI „Chléb & víno“ druhou červencovou sobotu ve Starém Městě pod Sněžníkem

BIOSLAVNOSTI „Chléb & víno“ druhou červencovou sobotu ve Starém Městě pod Sněžníkem

 

Středa, 1. června 2016

Již 11. ročník BIOSLAVNOSTÍ zahájíme 9. 7. 2016 v 10 hodin ve svém areálu ve Starém Městě pod Sněžníkem. Tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu nese tento rok motto: „Chléb & víno“.

Program celého dne naleznete zde

Kváskové pečení s profesionály

Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením kváskového chleba – seznámení s vhodnými moukami, praktická ukázka přípravy chlebového těsta, poradenství k založení a udržení kvásku, ochutnávky chlebů a recepty. Navštíví nás profesionální pekaři a autoři kváskových kuchařek. Pokřtíme společně Knihu paní Jany Berkové „Kvásková kuchařka“.  Kdo by se chtěl s kváskovým pečením seznámit již předem, doporučujeme navštívit naší Chlebovou poradnu

Bio vína

Připravena bude pestrá ochutnávka bio vín. Seznámíte se s bio vinaři, ochutnáte širokou škálu známých i méně známých odrůd vína.

Přijďte ochutnat originální bio vína z vinařství VERITAS rodiny Pospíšilů, vinařství POLLAU rodiny Abrlů, vinařství VÁLKA, Víno Marcinčák a Vinné sklepy Kutná hora.

Exkurze

Po celý den budou otevřeny prostory firmy k nahlédnutí a seznámení s jednotlivými provozy. Zájemci se mohou těšit na prohlídku našeho mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů a proniknout do celého procesu výroby – od zrníček až po zabalené konečné mouky, krupice a další produkty.

Bio jarmark

Na bio jarmarku vás budou čekat farmářské stánky se sortimentem PRO-BIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších.

Bio občerstvení

Bio občerstvení bude zajištěno v průběhu celého dne. V nabídce budou masové speciality z bio jehněčího z místní ekofarmy Agrisen –  jehněčí steaky, klobásky, beran na grilu a pokrmy z bio vepřového masa z ekofarmy ve Velkých Hostěrádkách. Nezapomeneme ani na vegetariánské a veganské pokrmy, včetně fresh nápojů, zmrzliny a dezertů. Mlsným jazýčkům nabídneme naše osvědčené pohankové palačinky a jako novinku ječné lívance. Návštěvníci se mohou těšit na novinku - špaldové pivo z bio surovin - ŠPALDOVÝ PAŠERÁK.

Pestrý program pro děti

Děti si užijí program s ekologickou tématikou ve Špaldíkově dětském koutku připravený šumperským Střediskem ekologické výchovy Doris. Na děti budou čekat tvořivé dílničky, pohybové aktivity - trampolína, slackline či lezení po stromech s využitím Monkey setu.

Moderuje:  Kamila Špráchalová

Po úspěšné návštěvě loňského ročníku za námi letos opět přijede česká herečka a dabérka Kamila Špráchalová, letos se ujala moderování celé akce. Kamila je nadšenou kuchařkou a propagátorkou biopotravin. Naše biopotraviny využívá také při svých charitativních aktivitách při vaření v Domově svaté Rodiny v Praze.

Originální hudba

Nedílnou součástí BIOSLAVNOSTÍ je hudební program. O ten se letos postarají bigbítová kapela Bombarďák pro děti, slovenská alternativní kapela Longital, v rytmu reggae vystoupí Medial Banana, punk-rock'n'roll předvede pražská kapela Dirty Blondes, s netradičním slováckým indie-punk vystoupí kapela Hádramašmátrá a jako zlatý hřeb večera vystoupí legenda -   Luboš Pospíšil a skupina 5P. Závěrečnou tečku udělá šumperská rocková skupina Fleksible.

„Akce se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.“

 

O nás

Odběr novinek

Recept měsíce

Marocký kuskus s houbami

Hledáte rychlý a snadný recept s houbami? My ho máme!

Facebook
 
 

| Zajímavé odkazy | www.probio.cz, tel.: 583 301 952, fax: 583 301 960, e-mail: probio@probio.cz

BIO Harmonie, BIOLINE
Bioslavnosti