PRO - BIO, první český výrobce biopotravin » O nás » Aktuality » BIOSLAVNOSTI 2013

Pohankové BIOSLAVNOSTI 2013

 

Sobota, 13. července 2013

Příprava programu letošních BIOSLAVNOSTÍ je v plném proudu a již nyní si přečtěte, na co se můžete druhou červencovou sobotu těšit.

Za téměř 8 let svého trvání si tato akce získala své stálé návštěvníky, kterých neustále přibývá, a stala nedílnou součástí společenského dění v regionu. V loňském roce se do areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. do Starého Města sjelo přes 2 200 příznivců dobrého jídla, pití, svérázné hudby i zábavy, aby zde strávili často s celou rodinou příjemný den.

Od minulého ročníku věnujeme BIOSLAVNOSTI vždy jedné plodině, typické pro naši společnost. Loni byly zasvěceny pšenici špaldě,  letos bude návštěvníky provázet plodina našich předků - pohanka. S tématem pohanky bude souviset celý program, připravované pokrmy i prohlídka nově otevřené bezlepkové balírny. Program ke stažení naleznete zde

Hlavní hudební scéna bude letos patřit kapele Gipsy.cz (rozhovor s touto kapelou zde) a českému ženskému vokálnímu kvartetu Yellow Sisters (čtěte rozhovor s touto kapelou zde). Dále vás bude provázet hudba kapel 380 V, Poletíme, Sunflower Caravan a dívčí kapela s bubny Spálený sušenky.

Malé návštěvníky budou čekat divadelní představení - O tom, jak udatný Špaldík zachránil království BIOHARMONIE a Jak medvědi vařili, Špaldíkův dětský koutek, který organizačně zajistí SEV Doris ze Šumperka, či cirkusové šapitó. Pro děti je připravena soutěž o nejhezčí Pohanku a Pohánka. Více informací naleznete zde.

Svými knihami vás budou inspirovat pozvaní hosté Mgr. Zuzana Kobíková – autorka knihy Vaříme s láskou nejen pro bezlepkovou dietu a Zdeňka Kolláriková a Ing. Ivan Mach, kteří zde pokřtí svoji novou knihu "Moje BIO pochoutky" vydavatelství GRADA.

Po celý den budeme nabízet pokrmy připravené především z bio surovin PRO-BIO. A skutečnost, že bio není jen strava pro vegetariány potvrdí široká nabídka masitých jídel, grilovaní pstruzi či beran na rožni. S tématem pohanky bude souviset samozřejmě i občerstvení připravované z pohankových surovin vhodné pro celiaky.

Na všechny, kdo se rádi fotí a rádi si hrají, čeká náš Smilebox. Zde si vytvoříte se svými přáteli či rodinou zcela vlastní a originální snímek, který vám na místě vytiskneme a zároveň pošleme v elektronické podobě. Ukázka z galerie Smileboxu na http://smilebox.cz/galerie/

Návštěvníci letos mohou využít naší úschovnu zavazadel a parkoviště kol, wifi připojení po celém areálu a posílení vlakových spojů.

Potěšující zpráva závěrem je ta, že z každého vytočeného piva a Z-coly na BIOSLAVNOSTECH poputuje 1,- Kč na podporu a obnovení ekologické farmy a Camphillu v Českých Kopistech, který byl velmi poničen při letošních červnových povodních. O počtu vytočených piv a výši částky Vás budeme průběžně informovat. Bližší informace o aktivitách Camphillu se dozvíte z rozhovoru s Ing. Nejtkem v časech 10,45 a 13,15 na hlavním pódiu. Můžete přispět i sami - číslo konta je 2300428059/2010.

Poznamenejte si tedy již nyní 8. ročník BIOSLAVNOSTÍ  a přijeďte v sobotu 13. 7. 2013 k nám do Starého Města pod Sněžníkem.

Zprávy z jednotlivých ročníků a fotografie naleznete na www.bioslavnosti.cz.

O aktuálních přípravách programu, pozvaných hostech a všem, co vás letos čeká, vás budeme průběžně informovat také na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/Bioslavnosti

 

O nás

Odběr novinek

Recept měsíce

Marocký kuskus s houbami

Hledáte rychlý a snadný recept s houbami? My ho máme!

Facebook
 
 

| Zajímavé odkazy | www.probio.cz, tel.: 583 301 952, fax: 583 301 960, e-mail: probio@probio.cz

BIO Harmonie, BIOLINE
Bioslavnosti